Duben 2009

Čarodějův synovec

30. dubna 2009 v 13:09 Knihy
Tento příběh se odehrává v blízké minulosti. Diviš žije v Londýně u strýčka, protože jeho maminka je nemocná a tatínek na cestách. Tam se seznámí s Gabrielkou a spolu prozkoumávají půdu napojenou mezi domy, kudy se dostanou do pracovny strýčka Ondřeje. Ten dá Gabrielce žlutý prstýnek a ona zmizí. Strýček mu vypráví o historii prstýnků. Pak mu dá dva zelené prstýnky pro cestu zpápky a jeden žlutý pr něj. Setkají se v lese mezi světy, odkud se dá dostat skrz jezírka do všech možných světů. Dostanou se do Charnu, kde Diviš zazvoněním vzbudí královnu Jadis. Ta se s nimi dostane do Anglie a se strýčkem natropí spoustu průšvihů. Diviš s Gabrielkou ji a s ní i strýčka a koně a drožkáře do Nic. Pak se ozve nějaký zpěv, který utvoří tu zemi a vzbudí život. Je to Aslan, tato země Narnie a Jadis Bílá čarodejnice.Protože ji Diviš přivedl do Narnie, Aslan ho vyšle na výpravu pro zachránění Narnie. Gabrielka jde s ním. Kůň Jahoda se stane okřídleným koněm a nese děti přes hory. Doletí až k zahradě na kopci u jezera. Diviš vejde a odnese jedno stříbrné jablko pro Aslana. Jadis si jedno utrhne a bude žít věčně a pokouší Diviše. V Narnii zasadí strom a Aslan se stará o strýčka, proběhne korunovace a pak se vrátí donů. Divišova maminka se uzdraví a tatínek se vrátí a bydlí ve starém domě po panu Kirkovi, kde je skříň ze dřeva narnijské jabloně. Diviš je samozřejmě tím profesorem Kirkem, j
který vystupuje v Lev, čarodejnice a skříň.

třetí SB

27. dubna 2009 v 15:17 Blog
tak mám třetí SB-Clarett
posílám ti diplom, snad se ti líbí:
moc děkuji.

Kůň a jeho chlapec

16. dubna 2009 v 16:33 Knihy
Nacházíme se asi 1000 km jižně od Narnie. Šasta bydlí se svým otcem v Kalormenu v rybářské chýši. Tam jednou přijede cizinec a žádá o přístřeší. Rybář pošle Šastu ven. Ten z jejich rozhovoru zjistí, že rybář není jeho otec a že ho chce ten muž koupit. Zjistí, že jeho kůň umí mluvit. Rozhodnou se, že spolu utečou do Narnie. Kůň Brí učí Šastu jezdit. Cestou potkají jezdce. Zjistí, že kůň je mluvící kůň. Jmenuje se Hwin a jezdec-dívka Aravis. Obě utíkají do Narnie, protože otec nutí Aravis do sňatku. Spolu doputují až k Tašbánu. Nemohou jinudy než přes město. Přestrojí se za nevolníky. Tam Šastu uvidí narnijští páni. Odvedou ho na zámek. Tam zjistí, že si ho spletli s Korinem, že chtějí utéct po moři a o jedné dobré cestě přes poušť. Pak ho nechají spát a potom se vrátí skutečný Korin. Šasta uteče a pospíchá za ostatními. Jemže v místě setkání není nikdo. Teď se vraťme k Aravis. Tu uviděla její přítelkyně tarkína později jí i koním pomohla utéct. S koňmi to bylo bez problémů, ale s Aravis musela projít starým palácem. Tam slyšely tajnou poradu prince Rabadaše a tisroka o útoku na Arkénii. Aravis o tom řekne ostatním a vydají se krále varovat. Putují přes poušť a dostanou se až k poustevníkovi z Jižních blat. Tam zůstane zraněná Aravis a unavení koně. Šasta na poslední chvíli varuje krále Lunu a potom se dostane skrz průsmyk do Narnie. Před pádem do propasti ho chrání Aslan. Tam se setká s trpaslíky a později se připojí k narnijskému vojsku, které díky jeho zprávě přivede jelen Kebrlík. Na Korinovu radu si pujčí zbroj a jedou spolu do bitvy. Nakonec se ukáže, že je Korinův bratr (a tudíž syn krále Luny) a vezme si Aravis za manželku a Aslan promění Rabadaše v osla a po delší době zase zpátky. Toto ae odehrává ve zlatém věku Narnie, za vlády Petra Vznešeného a jeho sourozenců.

Další SB

7. dubna 2009 v 13:11 Blog
tak mám další SB-Nessu
to je diplom pro tebe:
doufám, že se ti líbí a děkuji. Lilliene

Stříbrná židle

3. dubna 2009 v 18:39 Knihy
Julie se ve škole seznámí s Eustácem. Prosí Aslana, aby je pustil do Narnie. Proběhnou dvířky a ocitnou se na nějakém zvláštním místě. Tam se pohádají a Eustác spadne ze srázu. Aslan ho odfoukne do Narnie. Pak poví Julii, že musí zachrčnit ztraceného prince a dá jí znamení, podle kterých mají postupovat. Pak ji pošle za Eustácem, kde začnou mít problémy.Trumpkin děti ubytuje na hradě, kde Julie zjistí, že propásli první znamení. Zdrží se až do večera, kdy je paní Perolesklá odnese na soví parlament, odkud je odnese k bludičkům. Tam se seznámí s Čvachetkou a ten se s nimi vydá na cestu do obřího zbořeného města. Cestou potkají Paní v zelené kytlici, která je poslala do Harfangu k obrům. Tam zjistí, že propásli další znamení a že je obři chtějí sníst. Utečou jim a schovají se v malé díře, odkud se zřítí do podzemí. Tam je zajmou podzemšťané a převezou je přes moře. Tam najdou prnice a vysvobodí ho ze zakletí. Ale ouha! Nic není bez problémů! Paní v zelené kytlici (čarodejnice) je očaruje, ale Čvachetka kouzlo zruší. Čarodejnice se změní v hada, který zabil princovu matku, a chlapci ji porazí. Najonec zachrání celé Podzemí a dostanou se do Narnie. Celá země se raduje. Ale... Král se vrátí a zemře. Aslan odfoukne děti zpět na horu. Tam oživí mrtvého krále Kaspiana a tito tři dmjí do pořádku školu, na kterou chodí Eustác a Julie.

první SB

3. dubna 2009 v 18:13 Blog
Ahojky, mám historicky první SB: JE TO CADDY, najdete ji tady. Hi hi, to se rýmuje. Že bych se dala na veršování? Ale k věci, to je diplom pro ní:

znám ji i osobně. Je to dobrá kámoška. Promiň, lepší diplom mi nešlo udělat. Doufám, že se ti líbí. Tvoje Lilli.